Üniversitemiz Ev Sahipliğinde “Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumu” Yarın Başlıyor

27 Eylül 17

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde, Üniversitemiz ev sahipliğinde ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliğiyle Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla “Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumu” Üniversitemiz Meslek Yüksekokulunda (MYO) 28 Eylül 2017 tarihinde, saat: 10.00’da başlayacak.

Üniversitemiz ev sahipliğinde yapılan çok sayıda ulusal ve uluslararası etkinlikler, ilimiz ve Üniversitemizin tanıtılmasına büyük katkı sağlamaktadır. 

 “Uluslararası Kadeş Barış, Eşitlik ve Kardeşlik Sempozyumu” dostluk ve eşitlik prensiplerini benimsemiş, Hitit ve Mısır Devletleri arasında imzalanan Kadeş Barış Antlaşması’ndan yola çıkarak hem küresel hem de bölgesel düzeyde barışın tesis edilmesinde, Türkiye’nin sahip olduğu tarihsel misyonunun, stratejik ve jeopolitik konumunun önemine dikkat çekerek, barış kavramının altını çizmeyi amaçlamaktadır. 

Aynı zamanda düzenlenecek olan bu Sempozyum, kültürler arası iş birliği ve entegrasyonun oluşması yönünde çalışmalar ortaya koymuş, başta akademisyenler olmak üzere siyasetçi ve sanatçıları bir araya getirerek barışa ve fırsat eşitliğine katkı sağlamayı hedeflemektedir. 

Üniversitemiz şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrasında da başardıklarından aldığı güç, cesaret ve tüm kazanımlarıyla yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerleyerek her geçen gün daha büyük çalışmalara imza atacaktır. 


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum