Dünya Helal Zirvesi 2018 ve 6. İslam İşbirliği Teşkilatı Helal Fuarı İstanbul’da Gerçekleştirilecek

18 Ekim 18

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek himayelerinde, Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2018 ile 6. İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Helal Expo, 29 Kasım - 2 Aralık 2018 tarihlerinde İstanbul Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezinde düzenlenecektir. 250'nin üzerinde uluslararası firmanın katılımıyla gerçekleşmesi beklenen organizasyonun dünyanın en büyük ve etkili helal zirvesi ve fuarı olması hedeflenmektedir.

Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2018 ile 6. İİT Helal Expo'nun helal standartları, belgelendirmesi ve akreditasyonu konusundaki ülkemiz politika ve yaklaşımlarının tüm dünyaya duyurulması, helal ürün ve hizmetlerimizin uluslararası alanda tanıtılması, ayrıca ülkemizin helal alanındaki lider, kural koyucu ve merkez ülke konumunun güçlendirilmesi açısından bir fırsat oluşturduğu değerlendirilmektedir.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yüksek himayelerinde gerçekleştirilecek olan Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2018 ve 6. İİT Helal Expo'nun uluslararası akademisyenlerin katılımı ile helal gıda, İslami finans, turizm, tekstil ve muhafazakâr moda, tıp gibi başlıca konuların tartışıldığı konferanslara ev sahipliği yaparak, tüm dünyada helal farkındalığın arttırılması beklenmektedir.

Bahse konu etkinlik ile arzu edilen hedeflere ulaşılmasını ve organizasyonun dünyanın en büyük ve en etkili helal fuarı ve zirvesi olmasını sağlamak amacıyla özellikle konuyla ilgili çalışan akademisyenler ve ilgili olabilecek bölümlerden öğrencilerin katılım sağlamasının faydalı olacağı değerlendirilmektedir.

Tüm akademik personelimiz ile öğrencilerimize önemle duyurulur.


Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2018 ve 6. İİT Helal Expo’ya İlişkin Detay Bilgi İçin Tıklayınız.

Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2018 ve 6. İİT Helal Expo’nun Kataloğu İçin Tıklayınız.

Dünya Helal Zirvesi İstanbul 2018 ve 6. İİT Helal Expo’nun Tanıtım Metni İçin Tıklayınız.

Hitit Üniversitesi RektörlüğüHitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum